Isikutuvastus online kasiinos

Mobil ID / ID-kaartÜkskõik, millises Eestis kasiinos sa ka registreeruda ei sooviks, üks sisse- ja väljamaksete tegemise tingimusi on isikusamasuse tuvastamine ehk isikutuvastus. See protsess tähendab, et kasiinohuviline peab tõestama kasiinole, et tegemist on reaalse inimesega ning konkreetselt sama inimesega, kes teisel pool ekraani istub.

Isikutuvastus võib tunduda küll pisut tüütu protsessina, kuid see toiming on vajalik turvalise mängukeskkonna loomiseks. Samuti on toiming nõutud rahapesu tõkestamise seaduse kohaselt, mis üritab jällegi muuta Eesti majanduskeskkonna turvalisemaks. Sarnaselt kasiinodele on isikutuvastus vajalik kõikjal, kus tuleb kokku puutuda rahakannetega – nagu näiteks krediiditoodete taotlemise korral.

Kuidas sooritada isikutuvastus?

Reeglina tuleb kasiinos registreerumisel esitada oma ees- ja perekonnanimi, telefoninumber, aadress ja isikukood. Pärast konto avamist on vaja hakata esitama dokumente. Kõige olulisem neist on isikut tõendava dokumendi koopia esitamine: näiteks tuleb kasiinosse üles laadida ID-kaardi mõlema külje skänneering.

ID-kaart pole ainus dokument, mis on aga nõutud. Mitmed kasiinod paluvad sellele lisaks ka mängijatelt elukohatõestust. Elukohatõestus võib olla ükskõik milline dokument, mis ei ole vanem kui 6 kuud ning millel on märgitud sinu täisnimi ja aadress, mille märkisid ka registreerumisel. See on jällegi üks lisanõuetest, mis aitab tagada, et registreerudes ei esitatud võltsi aadressit.

On kasiinosid, kus minnakse isikutuvastusega veelgi kaugemale. Ole valmis selleks, et sinult võidakse ka paluda pilditõestust. Näiteks võib kasiino paluda, et sa teeksid endast foto, hoides samal ajal oma ID-kaarti näo kõrval. Selle alternatiiv on veebikaamera vahendusel toimuv kiire vestlus, mille käigus tuvastatakse, et sa oled see, kes väidad end olevat.

See võib küll tunduda tobedana, kuid tegemist on ühekordse toiminguga, mida ei pea sa enam kunagi kasiinos tegema. Kasiinod mõistavad, et mängijatel ei ole aega kulutada ning seepärast on enamikes kasiinodes toimingud muudetud võimalikult kiireteks ja hõlpsateks.

Kui sa ei taha korduvalt läbida isikutuvastust ja tahad aega kokku hoida, on mõistlik enne registreerumist testida pisut kasiino võimekust ja veenduda, et mängukoht saab pakkuda kõike, mida ootasid. Halvimal juhul võid ka registreeruda, ent kui avastad, et kasiino ei ole maitse järgi, võid alati konto sulgeda ja suunduda teise mängukohta. Isikutuvastus on vajalik aga alati, seega pea seda meeles enne, kui hakkad boonust kasutama!