Hasartmängulitsents ja maksude maksmine võitudelt

Olybet EestiMaksuteemad on keerulised igas eluvaldkonnas, ent hasartmängude puhul on see temaatika eriti probleemne, tekitades igale kasiinomängijale küsimuse: kes maksab maksud ning kas kasiinovõidud on maksuvabad? Millal tuleb ise maksta tulumaksu kasiinovõitudelt? Vastame nendele küsimustele alljärgnevas põgusas ülevaates.

Hasartmängude korraldamise luba

Selleks, et korraldada õnnemänge ehk tegutseda internetikasiinona või organiseerida spordiennustusi, peab olema ettevõttel ametlik tegevusluba hasartmängude korraldamiseks Maksu- ja Tolliametilt. Taoliseid kasiinosid on Eestis õnneks lausa kümmekond ning sisuliselt tähendab litsents mängija jaoks kahte asja: tegemist on legitiimse kasiinoga, mis vastab Eestis seadustele ning kõik kasiinost saadavad võidud on tulumaksuvabad.

Lihtsamini öeldes: kui mängida kasiinos, millel on Eesti litsents, on tegemist Eestis seadusliku kasiinoga, mis maksab ise hasartmängumaksu, seega ei pea seda tegema enam mängija.

Litsentsiga kasiinodes mängimine on Eestis eelistatud ja ka riiklikul tasandil pooldatud – litsentseeritud kasiinode puhul on kindel, et probleemide tekkimisel tegeldakse nendega ning halvimal juhul on vähemalt Eesti seadusandlus tagalaks. Veel mõned aastad tagasi olid nö illegaalsed kasiinod ehk tegevusloata kasiinod Eestis suureks probleemiks, kuna võite ei makstud välja, kuid kuna kasiinod polnud Eestis seaduslikult tegutsevad mängukohad, jäid paraku paljud mängijad täielikult ilma võitudest.

Seepärast on ka väga tähtis alati valida kasiino, millel on Eesti tegevusluba – see ei ole mitte üksnes maksukoorma vähendamiseks, vaid ka turvalisuse tagamiseks. Kõik meie portaalis kajastatud kasiinod on Eesti litsentsiga, seega ei pea sa kunagi muretsema kasiino valimisel.

Millal pead sa ise tulumaksu tasuma võitudelt

Kui sa leidsid aga kasiino, mis on välismaal populaarne, kuid ei oma Eestis tegevusluba, ei tähenda see, et sa ei tohiks seal mängida. Ehkki sa peaksid olema ettevaatlikum, on võimalik mängida välismaa kasiinodes samamoodi. Ainus, millega tuleb sel juhul arvestada, on tulude deklareerimine. Eesti tegevusloata kasiinos mängides ja seal raha võites, pead sa kõik kasiinokontolt välja kantud võidud deklareerima ning tasuma neilt tulumaksu.

Juhul, kui sa kahtled, kas võid konkreetses kasiinos mängida või kas kasiino on litsentseeritud, viska pilk peale Maksu- ja Tolliameti juhistele ja hasartmänguseadusele – need on parimad juhised, mis aitavad maksuküsimustele vastata.