Internetikasiinod ja makseviisid

Skrill e-rahakotiMugava kasiinokogemuse üks alustaladest on kiired ja tõhusad sisse- ning väljamaksed. Enamus Eesti kasiinosid kasutavad sarnaseid makseviise, mõnel on valikus vähem, mõnel rohkem. Olenemata sellest, milline on online kasiino makseviiside valik, on paar asjaolu, mida peaksid alati arvestama, kui teed makseid kasiinos. Teeme alljärgnevalt lühikese ülevaate taolistest punktidest, et saaksid vältida potentsiaalseid probleeme.

1. Milline makseviis on kiireim?

Makseviiside kiirus on selgelt kõige probleemsem küsimus ning paraku pole väga ühtset vastust. Üldjoontes aga on e-rahakotid alati kiiremad kui pangakontole kandmine ning krediitkaardid on alati kõige aeglasemad. Näiteks laekuvad kanded Skrilli ja Netelleri kaudu tavaliselt 24-48 tunni jooksul, pangakonto puhul võib kanne võtta aega paar päeva.

2. Milline makseviis on soodsaim?

Igal makseviisil on omad teenustasud. Ehkki e-rahakotid on kõige kiiremad, käib kiirusega kaasas ka hind: enamasti maksab kande tegemine paar eurot. Kõige soodsam on pangaülekanne, mis võib maksta mõnikümmend senti, olenevalt pangast. Seda infot saab kontrollida makseviisi pakkujalt, kuna makse tegemine on enamasti standardne ning käib tavapärase hinnakirja järgi.

3. Kas kasiino võtab raha ülekande tegemiselt?

On väga harv juhus, kui kasiino küsib lisaks raha ülekande tegemise eest. Seni on enamikel Eesti kasiinodel siiski 0-teenustasu poliitika ehk kasiino ei küsi lisaraha selle eest, et sulle ülekanne teha.

4. Milline on ülekande miinimumsumma?

Kõikidel kasiinodel on teatud piirangud selle osas, kui suur võib olla minimaalne sisse- või väljamaksesumma ja tavaliselt on ka see seotud teenusepakkuja enda kehtestatud piirangutega. E-rahakotid võivad lubada näiteks 7 euro suurust sissemakset, samas kui pangaülekandega lubatakse 10. Kasiinodel on tingimuste all enamasti kirjas ka taoline info.

5. Väljamakse tegemise piirangud

Väljamaksete tegemisel tuleb alati meeles hoida ühte olulist printsiipi, mis kehtib igas Eesti internetikasiinos: väljamakset saab teha üksnes sellele makseviisile ja kontole, mille kaudu tegid sissemakse. Taoline tingimus on kehtestatud rahapesu puudutavate seaduste tõttu ning see aitab tagada, et mängukoht on turvaline kõigi jaoks. Mõnel kasiinol on nö ooteperiood juhul, kui soovid makseviisi muuta ja teha väljakande mujale: näiteks pead pärast makseviisi muutmist ootama 1 nädala enne, kui saad teha väljakande.

Juhul, kui sul tekib mõne makseviisi osas küsimusi, võid aga alati pöörduda konkreetse kasiino klienditeeninduse poole, kus sulle antakse täpsem ülevaade kõnealuse makseviisi kohta.